Experiment

Protože neexistuješ

Tereza Smetanová

Koupit e-knihu za 199 Kč

Nemocná, nakažená, zkažená. Berte si to, jak chcete. Mně je to jedno. Klidně na to i umřu.
On mě viděl. Ví, kdo jsem.

Seznam největších portálů, kde je e-knihu možné zakoupit, naleznete zde: eknihyjedou.cz/protoze_neexistujes

Amazonské Medy

Vyprávění amerykánských Yndův
Vít Kremlička

Legendy z knihy Amazonské Medy mají ráz pohádkových vyprávění, která převedl autor svébytným jazykem, hravým a poetickým tak, že uspokojí dospělé i dětské čtenáře. Amazonské Medy se dočkaly i rozhlasového zpracování na ČRo Vltava.

Seznam největších portálů, kde je e-knihu možné zakoupit, naleznete zde: eknihyjedou.cz/amazonske_medy

Amnézie

Čeněk Pekař

Experimentální román o astrálním putování a podstatě reality.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/amnezie

Koralína v láhvi od rumu

Tomáš Vincenec

Hle! Tady je! Na pilířích mé tvorby postavený celý jeden svět, jenž kulisami jest pro příběh o dospívání jedné dívky. Plamen ve skle unášený k daleké souši ve své duši rozbouřené víc než vlny na moři čelí nejedené výzvě a nejednomu příkoří. Symbolické vyjádření platné v čase i bezčasí vypoví Ti, čtenáři, o tom, jak je snadné sejít z cesty a zbloudit do hororového fantasy.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/koralina_v_lahvi_od_rumu

Vanilkový koktejl mladého Werthera

Marek Blažíček, Drahomíra Klofáčová

Werther kvůli vanilkovému koktejlu spáchal sebevraždu. Posléze se jeho jméno stalo součástí názvu tohoto vyhlášeného explozivního pitiva, kvůli němuž lidé tropí nejroztodivnější šílenství. Milostná novela a experimentální kuchařka, která vám napoví, jak vanilkový zázrak správně namíchat. Nezapomeňte, že jde o nápoj, pro který se umírá.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/vanilkovy_koktejl_mladeho_werthera

Bez pointy

Autor: Vladimír Blažek

Jaký život vedla generace, která nezažila válku, padesátá léta byla sotva v plenkách, v šedesátých pouhými dětmi a „nejlepší léta“ prožila v šedi reálného socialismu? Jak najednou žít ve svobodné společnosti a najít si v ní své místo? Přichází bilancování, hledání příčin úspěchů a porážek a touha uvěřit, že nežila marně. Několik osudů, jejichž reálnost proniká až do mlhavého prostoru surreality, kde vše splývá a pravdu lze těžko nalézt.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/bez_pointy

Pokusy o močení

Autor: Milan Rynt

Nepočetná autorova povídková tvorba z let 1990 - 2001 obsahuje krátké texty sahající od meditativních úvah přes kafkovsky laděné vize až po bizarní hříčky. To vše často s notnou dávkou černého humoru a absurdit.

Úryvek:
"Její překrásné dlouhé nohy končily příliš vysoko. Tak vysoko, že ani nedohlédl k místu, kde přecházely v klín. Bránila mu v tom hrana postele, pod kterou ležel. Přesněji řečeno, pod kterou ležela jeho hlava."

Knihu můžete koupit například na portálu: Databook.
Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/pokusy_o_moceni

Hliněná božstva

Autor: Martin Koláček


Ukázku si stáhněte například ze serveru Databook nebo ze stránek autora.
Více informací o knize a seznam prodejců najdete zde.

Možná je všechno jinak

David Kufa

Spisovatel Norbert prochází postupně dvěma nejdůležitějšími vztahy svého života a přitom se snaží nalézt nějaký smysl ve světě i lidech okolo sebe. Po cestě se v jakémsi magickém mezičase setkává a rozmlouvá nejen s významnými filosofy minulosti (Jean-Paul Sartre), ale také se svým alter egem – hlavním hrdinou jeho knihy. Poté, co po rozchodu upadne do hlubokých depresí nad absencí smyslu a marností lidské existence, vydá se na cestu do Indie, kde obrátí pozornost z vnějšího světa dovnitř sebe.

Knihu můžete koupit například na portálu Databook.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/mozna_je_vsechno_jinak

(Ne)skutečno

Janiel Kaffe

Debutová kniha mladého talentovaného autora. Hlavním hrdinou je mladý strážce, který bojuje proti zlu a postupně zjišťuje, jakou moc mohou mít zdánlivě neškodné myšlenky. Děj se odehrává v astrální rovině, kam se mladý strážce neochotně a často proti své vůli přesouvá. Jestliže se vám honí hlavou bláznivé myšlenky, dávejte si veliký pozor. Myšlenka je sice jen myšlenka, ale může natropit víc nepříjemností, než si dokážete představit.

Více informací o knize a seznam prodejců naleznete zde: eknihyjedou.cz/neskutecno

Česká bedna
Autor: Z. M. Chotutický

Chcete se dozvědět, co je ČEZKO, třístupňové hašení a Smolíčkova desítka, či další zajímavosti? Pak je satirická, mohutně ilustrovaná kniha "Česká bedna" právě pro vás.

Knihu můžete koupit například na serveru Databook.
Více informací a seznam prodejců naleznete zde:
eknihyjedou.cz/ceska_bedna